Znamy laureatów "Złotego Pióra"

14 czerwca 2019, 14:30

Znamy laureatów Złotego Pióra

Znamy laureatów "Złotego Pióra"

Za nami XXIII edycja Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o Złote Pióro Prezydenta Miasta Jaworzna. W piątek, 15 czerwca br., w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się uroczysty finał konkursu. Nagrody laureatom wręczył Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz Monika Rejdych - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

LAUREACI KONKURSU:

Kategoria proza - Szkoły podstawowe:

• I miejsce - Maja Drobniak - Szkoła Podstawowa nr 15 w Jaworznie za utwór "Moje marzenie"
  • II miejsce - Szymon Soból - Szkoła Podstawowa nr 22 w Jaworznie za utwór "Mroczna strona księżyca"
  • III miejsce - Patrycja Kuzera - Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworznie za utwór "Współwięźniowie"

Kategoria poezja - Szkoły podstawowe:

• I miejsce - Alicja Morgała - Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie za utwór "Przepiękna okładka"
  • II miejsce - Zuzanna Żmudzka - Szkoła Podstawowa nr 20 w Jaworznie za utwór "Cztery pory roku"
  • III miejsce - Justyna Kumiega - Szkoła Podstawowa nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie za utwór "Muzyka – klucz do magicznego świata"
  • Wyróżnienie - Paweł Jachymczyk - Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Brzechwy w Jaworznie za utwór "Kawałek Ojczyzny"

Kategoria proza - Szkoły Podstawowe (klasy VII-VIII) i gimnazja:

• I miejsce - Jakub Nęcka - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rudawie za utwór "Alter ego"