Znamy najlepszego policjanta ruchu drogowego w woj. śląskim

17 czerwca 2019, 08:47

fot. slaska.policja.gov.pl

Zakończyła się XXXII edycja wojewódzkiego konkursu "Policjant roku ruchu drogowego".  W ciągu trzech dni rywalizacji zawodnicy musieli wykazać się w konkurencjach teoretycznych i praktycznych. Drugie miejsce w zmaganiach zajął asp. sztab. Kazimierz Wątroba z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Podczas uroczystości, które odbyły się w miniony piątek, 14 czerwca, rozstrzygnięto również konkurs fotograficzny "Kochaj życie - nie zostawiaj go na drodze", który adresowany był do uczniów szkół średnich. Jego organizatorem był Śląski Urząd Wojewódzki, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach oraz katowicki oddział TVP 3. W tych zmaganiach drugie miejsce zajęły Karolina Wijaczka oraz Martyna Wylężek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie za pracę pt. "Życie masz tu, nie w internecie".

W uroczystym zakończeniu XXXII Edycji Wojewódzkiego Konkursu "Policjant Roku Ruchu Drogowego" wzięli udział m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Kochańczyk oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Przedsiębiorczości i Współpracy Społecznej Łukasz Kolarczyk.

Więcej informacji na www.slaska.policja.gov.pl