Fundusze dla seniorów

17 czerwca 2019, 15:59

Dziś w Ośrodku Edukacji Ekologiczno – Geologicznej GEOsfera przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz środowiska seniorów wzięli udział w specjalnym szkoleniu, zorganizowanym przez Marię Materlę, pełnomocnika prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

Podczas warsztatów przedstawione zostały założenia do projektów (małych grantów), o które mogą ubiegać się podmioty promujące i aktywizujące społeczność osób starszych. Prowadząca szkolenie, Joanna Jeleniewska z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach zaprezentowała możliwości pozyskania środków, przekazała wszelkie potrzebne informacje do stworzenia prawidłowego projektu, służyła również radami w przygotowaniu wniosku.

Spore zainteresowanie warsztatami daje nadzieję, że organizacja działające w naszym mieście na rzecz seniorów będą jeszcze skuteczniej realizowały kolejne projekty i inicjatywy.

ObrazekObrazekObrazek