Od 1 lipca płatność w kasach UM wyłącznie bezgotówkowo

28 czerwca 2019, 10:02

Od poniedziałku, 1 lipca br. w kasach Urzędu Miejskiego w Jaworznie będzie można dokonać tylko bezgotówkowych płatności. Wpłat gotówkowych będzie można bezpłatnie dokonywać w siedmiu placówkach pocztowych zlokalizowanych na terenie miasta.

Urząd Miejski w Jaworznie dołączył do programu „Polska bezgotówkowa”, w związku z czym od 1 lipca br. w kasach Urzędu będzie można dokonywać płatności wyłącznie bezgotówkowo. Pracownicy urzędu obsługujący terminale będą potwierdzać wpłaty odpowiednim wydrukiem, gwarantując dokonanie niezbędnych płatności.

Argumentem przemawiającym za wprowadzeniem operacji bezgotówkowych jest coraz powszechniejsze korzystanie z kart płatniczych oraz bankowości internetowej. Rozwiązanie to znacząco obniży także koszty związane z dotychczasowym konwojowaniem pieniędzy do banku.

By wyjść naprzeciw mieszkańcom korzystającym w operacjach finansowych z gotówki, takich wpłat - bez dodatkowych opłat – będzie można dokonywać w placówkach pocztowych zlokalizowanych w poszczególnych dzielnicach miasta, znajdujących się przy ulicach:

• Pocztowa 9A,
    • Kolejarzy 20,