Miliony na remonty szkół i przedszkoli

26 czerwca 2019, 08:20

Czas wakacyjnej przerwy jest co roku świetną okazją do przeprowadzenia prac remontowych i adaptacyjnych w jaworznickich placówkach oświatowych. W tym roku na to zadanie miasto przeznaczy ponad 5 mln. 600 tys. zł!

Największymi inwestycjami będą w tym roku termomodernizacje budynków dwóch placówek. W Szkole Podstawowej nr 5 ma ona kosztować ponad 1 mln 828 tys. zł., a w Szkole Podstawowej nr 11 - blisko 950 tys. zł. Niemal 750 tys. zł. miasto zapłaci za przebudowę kuchni i zaplecza w Szkole Podstawowej nr 8. Adaptacja części mieszkalnej i dostosowanie budynku Przedszkola Miejskiego nr 12 do wymogów przeciwpożarowych kosztować będzie ponad 639 tys. zł. Przebudowa kotłowni i instalacji centralnego ogrzewania w Zespole Szkół nr 3 to koszt ponad 518 tys. zł, a cena za wzmocnienie konstrukcji budynku Szkoły Podstawowej nr 11 wyniesie niemal 502 tys. zł. W tym roku przebudowana zostanie też kotłownia Szkoły Podstawowej nr 19 za prawie 178 tys. zł. Remont czeka również podłogę sali gimnastycznej w I Liceum Ogólnokształcącym (niecałe 128 tys. zł.) oraz salę gimnastyczną i korytarze Szkoły Podstawowej nr 9 (za niemal 79 tys. zł.), a także plac apelowy Szkoły Podstawowej nr 19 (ponad 39,5 tys. zł).