Awanse i wyróżnienia w święto policjantów

2 lipca 2019, 15:00

Święto Policji to właściwy moment, żeby podziękować funkcjonariuszom za ich ciężką pracę oraz przyznać części z nich wyróżnienia i awanse. W tym roku była to też okazja, żeby uroczyście pogratulować młodszemu inspektorowi Krzysztofowi Gałuszce objęcia funkcji komendanta jaworznickiej jednostki.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kolegiacie świętych Wojciecha i Katarzyny, a część oficjalna - zbiórka - odbyła się w siedzibie jaworznickiej Policji. Wśród gości obecni byli m.in. Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, nadinspektor Krzysztof Justyński, komendant wojewódzki Policji w Katowicach, Jacek Nowicki, prokurator rejonowy w Jaworznie, Paweł Wysocki, prezes Sądu Rejonowego w Jaworznie, ksiądz Mariusz Olejnik, kapelan Policji czy starszy kapitan Adam Mamica z Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie.

- Życzę by trud jaki pan i pański zespół podejmują był dla państwa źródłem satysfakcji. Dziękuję za pracę, która wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i niejednokrotnie wykracza poza ramy wykonywanej służby - brzmiały słowa prezydenta Silberta skierowane do funkcjonariuszy.

Nadinspektor Krzysztof Justyński pogratulował wyników w służbie, złożył życzenia wszystkim pracownikom jaworznickiej Policji i podziękował policjantom za dotychczasowy trud i działania podejmowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Jaworzna. Goście podkreślali też bardzo dobrą współpracę pomiędzy stróżami prawa a samorządem.

Lista awansowanych funkcjonariuszy:

• Aspirant sztabowy policji: Paweł Tabor, Sławomir Kulon;
  • Aspirant policji: Anna Kacprzak, Maciej Sajdak, Rafał Stolarz, Agnieszka Więcek, Rafał Wiśniewski, Piotr Zmarzły;
  • Młodszy aspirant policji: Dominik Białas, Marcin Budak, Maciej Dorynek, Krzysztof Dubiel, Marcin Leśniak, Łukasz Łysik, Grzegorz Nawara, Mateusz Zięba;
  • Sierżant sztabowy policji: Wojciech Babiński, Małgorzata Cyran, Mariusz Sarlej, Radosław Skowroński, Rafał Zdebik;
  • Starszy sierżant policji: Adrian Barańczyk, Marcin Bizub, Roman Merta, Marcin Minkowski, Marcin Pietras, Mateusz Rzeszutko, Marek Szczudło, Patryk Bochniak, Bartosz Cypara;
  • Starszy posterunkowy policji: Dawid Banaś, Michał Jaromin, Kamila Małek, Dawid Rutkowski, Adam Ziarnik, Przemysław Babski, Mariusz Gaj, Sebastian Łysik, Anna Tyma- Świerczyńska.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek