Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

5 lat GEOsfery!

15 lipca 2019, 11:38

5 lat GEOsfery!

5 lat GEOsfery!

Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie świętuje w tym roku 5 lat swojej działalności. Z tej okazji w sobotę, 13 lipca na terenie ośrodka odbył się urodzinowy Piknik Rodzinny. Na odwiedzających czekało mnóstwo niespodzianek, m.in. warsztaty przyrodnicze, gra terenowa czy zajęcia sportowe.

W sobotnie popołudnie na jaworznian czekało wiele atrakcji jak np. warsztaty z robotyki, zajęcia plastyczne eko-art. Najmłodsi mogli odwiedzić stanowisko geologiczne prowadzone przez Państwowy Instytut Geologiczny-Państwowy Instytut Badawczy. Wielbiciele sportu mogli wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez Stowarzyszenie w Kręgu Formy z gościem specjalnym z teamu Ewy Chodakowskiej - Danielem Żołkiem. Ponadto jaworznianie mogli wziąć udział w zawodach łuczniczych, grze terenowej i wielu innych aktywnościach sportowych.

Podczas urodzinowej imprezy można było zobaczyć wystawę prac konkursowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej pn. "Projekt Prochownia", na której studenci przedstawili swoje pomysły na zagospodarowanie znajdującej się w kamieniołomie prochowni, która ma szanse stać się kolejną atrakcją jaworznickiego ośrodka. Ponadto mieszkańcy mogli zobaczyć przy pracy studentów Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej z Lublina, którzy przez ostatnie kilka dni w GEOsferze na plenerze rzeźbiarskim tworzyli m.in. mamuta, który będzie kolejną z trakcji ośrodka.

Relację z wydarzenia prowadziło Radio Katowice.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek