Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Kolarskie emocje już na Plantach

5 sierpnia 2019, 14:55

fot. UM Jaworzno

fot. UM Jaworzno

Jedyne w Polsce mobilne muzeum Tour de Pologne, porady dietetyków, badania i porady lekarskie,  stanowiska z trenażerami, na których można powalczyć z samym Czesławem Langiem – takie atrakcje czekają na mieszkańców w poniedziałek i wtorek (5 i 6 sierpnia) w godzinach od 10.00 do 18.00.

Na jaworznickich Plantach, tuż obok wodnego placu zabaw, rozstawione zostało Miasteczko Tour de Pologne, a w nim odbywa się świetny rodzinny piknik pod hasłem „Wyścig po zdrowie”. Na miejscu można skorzystać z pomocy dietetyka oraz zasięgnąć porad lekarskich. Na chętnych czekają bezpłatne badania, porady kulinarne i konsultacje fizjoterapeutyczne. Na nowoczesnych trenażerach można też sprawdzić swoją kondycję w stacjonarnej wersji Tour de Pologne Amatorów i spróbować pobić czas samego Czesława Langa. Na głównym deptaku Plant stoi też mobilne muzeum Tour de Pologne, w którym można znaleźć mnóstwo rekwizytów i ciekawostek dotyczących historii kolarstwa w naszym kraju. Około 60 osób skorzystało też z możliwości zabezpieczenia - oznakowania swoich rowerów.

Przypomnijmy – jutro (wtorek, 6 sierpnia) o godzinie 12.00 z jaworznickiego Rynku wystartuje IV etap 75 edycji wyścigu Tour de Pologne. Najważniejsze ekipy kolarskie świata wyruszą z naszego miasta w stronę Kocierza. Będzie to najdłuższy etap wyścigu, a zarazem pierwszy górski. Możemy zatem liczyć na wyjątkowe emocje, bo swoje umiejętności będą mogli zaprezentować „górale”, co może oznaczać zupełne zmiany w klasyfikacji wyścigu.

W tym roku w naszym mieście będą ścigać się nie tylko zawodowcy. W dniu startu IV etapu TdP, już od  godziny 9.00 na Rynku będą sprawdzą się też młodzi kolarze, którzy wezmą udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne – największym wydarzeniu kolarskim dla dzieci i młodzieży w Polsce. To impreza sportowa, która od 20 lat towarzyszy wyścigowi Tour de Pologne UCI World Tour. Mogą w niej startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 14 lat. Wydarzenie podzielone jest na rowerową paradę dla najmłodszych oraz wyścigi dla nastoletnich uczestników. Imprezy odbywają się w wybranych miastach etapowych. W tym roku jako jedyne miasto startowe, wyścig dla młodych zawodników zorganizuje Jaworzno! Pętla jaworznickiej edycji Mini TdP będzie miała 2,3 km wokół ścisłego centrum miasta. Parada dla młodszych dzieci przejedzie tę trasę raz. Starsi uczestnicy wyścigu, w zależności od kategorii wiekowej okrążą centrum pięcio lub sześciokrotnie.

Jaworznianie pokazali, że uwielbiają Tour de Pologne, a nasze miasto w ubiegłym roku zdobyło tytuł Najpiękniejszego Miasta Startowego (obok Krakowa). Dlatego w tym roku emocje związane z największą imprezą sportową w Polsce będą nam towarzyszyć aż przez dwa dni! Warto zarezerwować sobie czas i odwiedzić Miasteczko Tour de Pologne, a przede wszystkim stanąć na starcie wyścigu i po raz kolejny udowodnić całej Polsce, że w Jaworznie mamy najlepszych kolarskich kibiców, a miasto jest wyjątkowo przyjazne rowerom. 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek