Star 660 – zlot w Jaworznie

9 sierpnia 2019, 14:52

fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe Koparka zamontowana na ciężarowce Star 660 ładuje ziemię na wywrotkę ZiŁ-130

Najbliższy weekend (10 i 11 sierpnia) będzie gratką dla miłośników polskiej otoryzacji – w Jaworznie odbędzie się pierwszy zlot samochodów Star 660!

Wydarzenie zainicjowane jest przez Muuzeum Techniki Wojskowej w Jaworznie (w organizacji). Ciężarówki zjadą się do naszego miasta już w piątek, 9 sierpnia, ale atrakcje dla zwiedzających przewidziane są na weekend.

W sobotę o godz. 10.30 kolumna samochodów wyjedzie w teren, a przejazd przez całe miasto zajmie ponad 5 godzin. Po prowrocie uczestników do bazy (teren hotelu Pańska Góra), w godzinach od 16.00 do 20.00 odbędzie się oficjalna prezentacja wszystkich pojazdów dla zebranej publiczności. Zaplanowano też panel dyskusyjny o marce Star – jej dziejach i przyszłości. W niedzielę mieszkańcy będą mieli możliowść oglądania ciężarówek od godz. 10.00 do 14.00.