Rozpoczęcie roku szkolnego

2 września 2019, 15:09

fot. UM Jaworzno | W jaworznickich placówkach nowy rok szkolny rozpoczeło dziś ponad 9,5 tys. uczniów.

Ponad 9,5 tys. uczniów rozpoczęło dziś w Jaworznie nowy rok szkolny. W placówkach organizowane  były akademie i apele, a w 22 szkołach podstawowych pierwszaki złożyły ślubowanie.

Na uroczystej akademii w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi obecni byli m.in. Tomasz Jewuła, pełnomocnik prezydenta ds. oświaty i gospodarowania nieruchomościami, Irena Wojtanowicz-Stadler, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego oraz Maria Materla, pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych i radna Sejmiku Województwa Śląskiego.Goście złożyli uczniom, ich rodzicom i nauczycielom życzenia na rozpoczynający się właśnie okres nauki.

W placówce w tym roku edukację rozpoczęli pierwszoklasiści aż w czterech oddziałach, z których trzy są integracyjne. W Jaworznie w roku szkolnym 2019/2020 będzie się uczyć 6452 dzieci w szkołach podstawowych i 3132 uczniów w liceach, technikach i szkołach branżowych.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek