Miasto wspiera budownictwo mieszkaniowe

21 marca 2013, 11:13

Jaworznianie, którzy w tym roku zakończą budowę domu jednorodzinnego, mogą nawet na 10 lat zostać zwolnieni z podatku od nieruchomości. Wszystko dzięki wprowadzonemu w mieście pakietowi ulg, z którego od 2009 r. mogą korzystać mieszkańcy chcący zamieszkać w Jaworznie.

Obowiązujące ulgi przewidują zwolnienie z podatku od nieruchomości nowo wybudowanych budynków mieszkalnych, wolnostojących lub powstałych w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, o powierzchni użytkowej nie przekraczającej 200 m². Budynek taki ma służyć zaspakajaniu potrzeb mieszkaniowych, jednak nie mogą się w nim znajdować więcej niż dwa lokale mieszkalne. Należy także pamiętać, że zwolnienie nie obejmuje nieruchomości wykorzystywanych w całości lub w części na prowadzenie działalności gospodarczej.

Mieszkańcy, którzy w tym roku zakończą inwestycję lub rozpoczną użytkowanie nowo wybudowanego budynku mieszkalnego i w terminie do 31 grudnia złożą w Urzędzie dokumentacje wskazaną w uchwale Rady Miejskiej będą mogli skorzystać ze zwolnienia nawet przez 10 lat. Warto pamiętać, że niedotrzymanie tego terminu będzie skutkowało wygaśnięciem prawa do zwolnienia z podatku.

Zwolnieniami z podatku od nieruchomości zajmuje się Wydział Budżetowo-Finansowy, który zlokalizowany jest przy ul. Grunwaldzkiej 52a. Zainteresowane osoby mogą także uzyskać informacje telefonicznie pod numerem 32 / 6181 594.