Awaria pompowni. Nieczystości nie trafiają już do Przemszy.

15 września 2019, 20:34

fot. FB Wodociągi Jaworzno

Po godzinie 20 zablokowano przelew burzowy, którym ścieki z uszkodzonej pompowni awaryjnie trafiały do Przemszy. Ścieki cały czas odbierane są przez beczkowozy i przewożone do oczyszczalni. Powstała sytuacja nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców Jaworzna oraz nie ma wpływu na jakość produkowanej przez Wodociągi Jaworzno wody.

Obecnie na miejscu trwają prace naprawcze. Cały czas ścieki transportowane są beczkowozami z pompowni, bezpośrednio na główną oczyszczalnię. Na miejscu awarii odbył się sztab kryzysowy z udziałem Prezydenta Jaworzna Pawła Silberta, Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, kierownictwa jaworznickich Wodociągów, służb zarządzania kryzysowego, straży pożarnej, a także służb ochrony środowiska.

Niezwłocznie po wystąpieniu awarii o fakcie zostały poinformowane służby, a także opinia publiczna. O zaistniałej sytuacji informowaliśmy tutaj: http://www.um.jaworzno.pl/pl/aktualnosci/5440/awaria_pompowni_przy_ul_batorego.html

Kontakt dla mediów:
Specjalista ds. public relations  Sławomir Grucel