Trzeźwość to... styl życia

22 marca 2013, 09:07

© imageegami - Fotolia.com

Już po raz kolejny w naszym mieście obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Z tej właśnie okazji, 25 marca w sali Obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie o godzinie 11:00 rozpocznie się konferencja pod hasłem - "Czy trzeźwość też może być tradycją". W programie m.in. wykłady oraz prezentacje.

Głównym celem konferencji jest przedstawienie korzyści wynikających z życia w trzeźwości. Ponadto organizatorzy będą chcieli przedstawić zalety spędzania świąt, czy też obchodzenia tradycyjnych, rodzinnych uroczystości bez alkoholu.

Konferencja przygotowana z okazji Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości jest również podsumowaniem działań w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł” oraz sprawozdaniem z pracy Jaworznickiego Stowarzyszenia Abstynenckiego "RAZEM”, które wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  organizuję konferencję.

Na zakończenie spotkania zastępca prezydenta - Dariusz Starzycki wręczy nagrody, certyfikaty oraz podziękowania dla szkół biorących udział w kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Szczegółowy program konferencji:

• 11:00 - Otwarcie - przywitanie gości
  • 11:15 - Wykład Józefa Brody
  • 12:15 - Prezentacja dorobku Stowarzyszenia
  • 13:00 - Wykład Lilianny Krzywickiej
  • 13:45 - Podsumowanie kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" połączone z wręczeniem nagród dla wyróżnionych szkół

***

Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" to realizowana od 2002 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.  Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" to projekt długofalowy, którego istotą jest współpraca z samorządami lokalnymi w całym kraju. Każdego roku do zaangażowanych w akcję miast i gmin trafiają pakiety edukacyjne w postaci różnorodnych i kolorowych wydawnictw adresowanych do dzieci, rodziców i nauczycieli. Jaworzno już po raz kolejny przyłączyło się do akcji. Inauguracja kampanii organizowanej an terenie naszego Miasta odbyła się 20 kwietnia br. na sali obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie na której przekazano do szkół materiały edukacyjne niezbędne do przeprowadzenia przedsięwzięcia. Szkoły poproszono również o przedstawienie harmonogramu działań związanych z realizacją przedsięwzięcia na terenie szkoły. Kampania w naszym mieście była realizowana w 18 szkołach, a udział w niej wzięło aż 2738 uczniów.