Akademia Bezpieczeństwa

16 października 2019, 14:43

Akademia Bezpieczeństwa

Za nami dwa dni warsztatów organizowanych w ramach "Akademii Bezpieczeństwa" realizowanych w ramach programu "Tarcza". Warsztaty skierowane były dla najmłodszych mieszkańców miasta i skorzystało z nich około 550 dzieci z 17 przedszkoli z terenu Jaworzna.

W spotkaniu z dziećmi uczestniczyli m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl, Komendant Miejski Policji Krzysztof Gałuszka oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej Adam Mamica.

Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Jaworznie we współpracy z Policją, Strażą Pożarną oraz Strażą Miejską przygotował dla przedszkolaków dużo atrakcji związanych z nauką bezpieczeństwa. Jedną z nich było mobilne miasteczko ruchu drogowego na którym dzieci miały okazję poznania podstawowych zasada ruchu drogowego, poznania prawidłowych zachowań podczas pieszych wycieczek oraz zachowywania szczególnej ostrożności na drodze.

Funkcjonariusze służb mundurowych przekazywali swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa. Straż Pożarna wraz ze Strażą Miejską uczyli dzieci co należy robić, kiedy widzimy osobę poszkodowaną, jak opatrzyć rany czy zabezpieczyć złamaną rękę. Przedszkolaki mogły również pod okiem funkcjonariuszy zadzwonić pod numer alarmowy by wiedzieć jak i gdzie zwrócić się po pomoc.

Uczestnicy mogli zwiedzać radiowozy poszczególnych służb oraz oglądać ich wyposażenie. Na koniec po zapoznaniu się w wszystkimi punktami warsztatów wręczone zostały nagrody oraz odblaski by najmłodsi  byli doskonale widoczni na drodze.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek