Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rozwój mobilności miejskiej

22 października 2019, 10:28

Rozwój mobilności miejskiej

Rozwój mobilności miejskiej

W poniedziałek, 21 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja pn. "Rozwój moibilności miejskiej". Mieszkańcy wraz z zaproszonymi gośćmi dyskutowali m.in. o dalszych możliwościach zagospodarowania przestrzeni miejskich oraz planowanych inwestycjach związanych z budową dróg i ścieżek rowerowych w mieście.

Podczas spotkania Aleksander Kopia Oficer Rowerowy Województwa Śląskiego przedstawił prezentację dotyczącą industrialnych tras rowerowych - Velo Silesia. Prezentacja była częścią przygotowanego materiału, który miesiąc temu został zaprezentowany w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach na trzydniowym spotkaniu w ramach międzynarodowej konferencji "VELO SILESIA - industrialne trasy rowerowe". Spotkanie Trójkąta Weimarskiego miało na celu wymianę doświadczeń w planowaniu i budowie infrastruktury rowerowej. Uczestnicy konferencji gościli również w Jaworznie, gdzie wzięli udział w przejeździe rowerowym m.in. trasą jaworznickiej Velostrady.

Ponadto część warsztatowo - dyskusyjną pn. "Kolejne kroki mobilności miejskiej. Co dalej?" poprowadził Tomasz Tosza Wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie, który wraz z mieszkańcami i środowiskami rowerowymi omawiał nowe rozwiązania dotyczące budowy infrastruktury rowerowej, które mogłyby w przyszłości znaleźć się w naszym mieście.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek