Sesja Rady Miejskiej

27 marca 2013, 10:23

Już w najbliższy czwartek, 28 marca o godz. 9:00 w sali obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja Rady Miejskiej. W planowanym porządku obrad znalazły się 23 punkty. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, sesję będzie można oglądać na żywo na miejskiej stronie internetowej.

Pełna lista spraw, którymi zajmą się Radni przedstawia się następująco:

1. Otwarcie sesji i ustalenie porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
  3. Sprawozdanie z działalności jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w Jaworznie za 2012 r.
  4. Sprawozdania roczne z wykonania planów finansowych samorządowych instytucji kultury za 2012 r.
  5. Sprawozdania roczne z wykonania planów finansowych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej w Jaworznie za 2012 r.
  6. Sprawozdanie z realizacji programów Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Jaworznie za 2012 r.
  7. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Jaworzna na lata 2013-2024.
  8. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2013 r. miasta Jaworzna.
  9. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Jaworzna na lata 2013-2024.
  10. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie podziału środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Jaworznie w 2013 r.
  11. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na realizację projektu pod nazwą "Kuźnia przyszłych pracowników" przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie.
  12. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie miasta Jaworzna.
  13. Projekt uchwały Rady Miejskiej zmieniający uchwałę w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis dla przedsiębiorców inwestujących na terenie miasta Jaworzna.
  14. Projekt uchwały Rady Miejskiej zmieniający uchwałę w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis na utworzenie nowych miejsc pracy na terenie miasta Jaworzna.
  15. Projekt uchwały Rady Miejskiej zmieniający uchwałę w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości w ramach pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji lub tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją na terenie miasta Jaworzna.
  16. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie specjalnej strefy ekonomicznej pod nazwą "Krakowski Park Technologiczny" na terenie Gminy Miasta Jaworzna.
  17. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasta Jaworzna w 2013 roku.
  18. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie w trybie bezprzetargowym, na rzecz samorządowej artystycznej instytucji kultury pod nazwą „eM Band" Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna, ograniczonego prawa rzeczowego w postaci odpłatnego użytkowania na okres dziesięciu lat, zabudowanej nieruchomości gminnej, w celu prowadzenia działalności statutowej.
  19. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na zbycie samodzielnych lokali mieszkalnych, stanowiących własność Gminy Miasta Jaworzna.
  20. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie nadania rondu nazwy Żołnierzy Wyklętych.
  21. Informacja Prezydenta Miasta o międzysesyjnej działalności.
  22. Interpelacje i wnioski radnych.
  23. Wnioski mieszkańców.

Z projektami uchwał można zapoznać się na www.bip.jaworzno.pl