Lodowisko rusza 1 grudnia!

21 listopada 2019, 12:13

Lodowisko rusza 1 grudnia!

W niedzielę, 1 grudnia odbędzie się wielkie otwarcie nowego lodowiska znajdującego się na terenie parkingu rowerowego w Miejskim Centrum Integracji Transportu w centrum miasta. Lodowisko otwarte będzie przez trzy miesiące od rana do godzin późno wieczornych. Wiosną obiekt zamieni się na parking dla rowerów.

Podczas oficjalnego otwarcia lodowiska, które odbędzie się 1 grudnia br. o godz. 17:00 na mieszkańców czeka wiele atrakcji m.in. animacji czy konkurencji na lodzie. Dla zebranych przygotowano również słodki poczęstunek, pokazy ognia i jazdy figurowej. Od godziny 19:00 lodowisko będzie należało wyłącznie do mieszkańców. Po tej godzinie z okazji otwarcia obiektu wstęp na lodowisko będzie kosztował tylko złotówkę!

Obiekt czynny będzie przez siedem dni w tygodniu. W dni powszednie w godz. 10:00 do 22:00, a w soboty i niedziele o pół godziny dłużej, bo od 10:00 do 22.30. Aby obiekt mógł sprawnie i bezpiecznie funkcjonować konieczne będą przerwy techniczne. Od poniedziałku do piątku przerwy konserwacyjne odbywać się będą – od 14:00 do 14:30 oraz od 17:30 do 18:00. W weekendy półgodzinne przerwy będą trzy razy, w godzinach od 11:00 do 11:30, od 14:30 do 15:00 oraz od 18:00 do 18:30. Jednorazowa opłata uprawniać będzie do jeżdżenia przez 55 minut.

Przy lodowisku działać będzie zaplecze socjalne, gdzie łyżwiarze będą mogli w zamykanych szafkach zostawić swoje rzeczy, czy włożyć łyżwy. Zgodnie z przyjętym cennikiem od poniedziałku do piątku za bilet normalny zapłacić trzeba będzie 8 zł. Bilet ulgowy to koszt 4 zł.

W weekendy dorośli jeździć będą za 10 zł, a dzieci za 5 zł. Bilet normalny dla posiadacza Karty Rodzin Wielodzietnych - 4 zł, w weekend 5 zł. Bilet ulgowy dla posiadacza Karty Rodziny Wielodzietnych to od poniedziałku do piątku 2 zł, a w weekendy 2,50. Chętni będą mogli skorzystać z karnetów uprawniających do 10 godzin jazdy. Normalny karnet to koszt 60 zł, ulgowy - 30 zł, a za karnet ulgowy dla posiadaczy Karty Rodzin Wielodzietnych zapłacić trzeba będzie 15 zł. Przy lodowisku wypożyczyć można będzie łyżwy - za 6 zł.