Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Plany reorganizacji szkół wstrzymane - komunikat Prezydenta Jaworzna

25 listopada 2019, 15:48

Plany reorganizacji szkół wstrzymane - komunikat Prezydenta Jaworzna

Plany reorganizacji szkół wstrzymane - komunikat Prezydenta Jaworzna

Zdecydowałem o wstrzymaniu planowanych zmian w sieci szkół. Nie zmienia to faktu, że demografia jest bezlitosna, a szukanie racjonalnych rozwiązań w systemie oświaty konieczne. Dotychczasowe propozycje uważam za warte przeanalizowania w przyszłości i pozostaję otwarty na rozmowy o kształcie oświaty w mieście, jednak z poszanowaniem stron i dotychczasowych osiągnięć wszystkich placówek oświatowych.

Obecny stan zatrudnienia personelu oświaty i błyskawicznie rosnące koszty utrzymania szkół  mogą wkrótce przekroczyć możliwości finansowe miasta.

Trudno mi się zgodzić z większością podnoszonych argumentów przeciwnych zmianom w sieci szkół. Ubolewam, że przeciwnicy polityczni i media posługują się tym tematem w celu wzbudzania niepokojów społecznych. Nie godzę się na wykorzystywanie  dzieci i młodzieży do organizowania wieców i protestów oraz nie akceptuję fali hejtu kierowanej zarówno przeciw mnie jak i mojej rodzinie.

Nie widzę dziś możliwości prowadzenia spokojnych i merytorycznych konsultacji. Zwyciężyły emocje. Eskalowanie nastrojów nikomu nie służy, a w szczególności uczniom, kadrze pedagogicznej i rodzicom.

Komunikat Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta