Dzień Pamięci 2019

29 listopada 2019, 13:33

Dzień Pamięci 2019

Pamięci wszystkich, którzy walczyli i ginęli za pokój, demokrację i niezawisłość Rzeczypospolitej dedykowany jest każdego roku 1 grudnia, podczas którego świętowane jest wyjątkowe wydarzenie - Dzień Pamięci. W piątek, 29 listopada br. w Teatrze Sztuk odbyło się uroczyste spotkanie na którym wręczono nagrody laureatom konkursu pn. "Armia Krajowa".

Jak co roku na ręce harcerzy przekazno kwiaty, które młodzież złożyła na pomniku żołnierzy AK na Cmentarzu Pechnickim. Podczas spotkania aktorzy CK "Teatru Sztuk" zaprezentowali krótki program artystyczny, a Ewa Sidełko-Paleczny, sekretarz miasta oraz Tadeusz Kaczmarek, przewodniczący Rady Miejskiej wręczyli nagrody w miejskim konkursie historycznym, organizowanym przez Stowarzyszenie Armii Krajowej, Oddział w Jaworznie pn. "Armia Krajowa".

Laureaci konkursu "Armia Krajowa:

Szkoły Podstawowe:

• I miejsce - Adam Brożek- SP nr 14,
  • II miejsce - Kamil Matyjas - SP nr 22,
  • III miejsce - Szymon Płonka - SP nr 20,
  • III miejsce - Stanisław Tomaszczyk - SP nr 1.

Szkoły ponadpodstawowe:

• I miejsce - Mateusz Ciołczyk - II LO,
  • II miejsce - Marcin Bieniek - III LO.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek