Chomik - bohater odwiedza przedszkolaków

3 grudnia 2019, 13:08

fot. UM Jaworzno | We wtorek, 3 grudnia chomik odwiedził Przedszkole Miejskie nr 12 Integracyjne w Jaworznie. Książeczki sukcesywnie trafiają do pozostałych jaworznickich placówek

Wyjątkowa pomoc dydaktyczna trafia do jaworznickich przedszkoli z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. Pracownicy dostarczają do placówek komiksy edukacyjne "Jak raz z Jaworzna odważny chomik złemu smogowi kota pogonił".

To świetnie napisana i zilustrowana opowieść o dzielnym jaworznickim chomiku europejskim, który walczy z zanieczyszczeniami środowiska i przy okazji uczy najmłodszych mieszkańców miasta, jak mają sobie z tym tematem radzić. Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska podczas spotkań z dzieciakami mogą opowiedzieć o najważniejszych zasadach, które każdy z nas powinien znać, żeby dbać o otaczające nas środowisko. Dzieciaki chętnie uczestniczą w spotkaniach i, jak się okazuje, dysponują już całkiem szeroką wiedzą ekologiczną.

Pouczający, ciekawy i zabawny tekst komiksu napisał Jarosław Siek, a autorem fantastycznych ilustracji jest Tomasz Kleszcz.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek