Wolontariusze roku 2019 wybrani

5 grudnia 2019, 18:25

fot. UM Jaworzno | Wspólne zdjęcie wolontariuszy oraz gości po rozdaniu nagród

W Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie, w czwartek, 5 grudnia w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza odbyła się uroczysta gala czwartej edycji konkursu Wolontariusz Roku Miasta Jaworzna.

Podczas uroczystości zostali wyróżnieni i nagrodzeni wolontariusze działający w trzech obszarach: Ekologia i turystyka; Edukacja, kultura i sport oraz Profilaktyka, zdrowie i wsparcie społeczne.

Laureaci Konkursu Wolontariusz Roku 2019 Miasta Jaworzna:

Obszar "Ekologia i turystyka", w tym działania dotyczące ochrony przyrody, opieki nad zwierzętami, zapobieganiu bezdomności zwierząt:

• Wolontariusz Roku: Bogusława Seremet,
  • Wyróżnienia: Alicja Spyra, Tamara Bajorek.

Obszar "Edukacja, kultura i sport", w tym działania na rzecz dzieci i młodzieży, rodzin, macierzyństwa i rodzicielstwa:

• Wolontariusz Roku: Wiktoria Wilkosz - kategoria dzieci i młodzież oraz Edyta Wiernek - kategoria osoby dorosłe,
  • Wyróżnienia: Janusz Ciołczyk i Tadeusz Brzózka.

Obszar "Profilaktyka, zdrowie i wsparcie społeczne", w tym działania na rzecz rodzin, osób starszych i niepełnosprawnych oraz bezrobotnych i bezdomnych:

• Wolontariusz Roku: Natalia Plewa - kategoria dzieci i młodzież oraz Daniel Tarasek - kategoria osoby dorosłe
  • Wyróżnienia: Oliwia Kaszuba, Katarzyna Bochenek, Julia Sroczyńska, Mariola Tukaj, Agnieszka Włodek, Milena Batko, Weronika Knapik, Janina Wesołowicz, Krystyna Giełdoń, Józefa Tomera, Krzysztof Marciński, Beata Kuligowska.

Nagrodzone koła wolontariackie:

• Laureat: Klub Wolontariacki "Pomagam z dziewiątką" przy SP nr 9 w Jaworznie,
  • Kluby i Koła wyróżnione: Szkolny Klub Wolontariacki "Iskra" przy SP 22 w Jaworznie, Klub "Pomaganie jest fajne" przy SP nr 18 w Jaworznie, Koło Caritas, Koło Ekologiczne przy SP nr 19 w Jaworznie, Klub Młodego Wolontariusza - Szkolny Klub Caritas przy ZSO w Jaworznie.

Nagroda specjalna GRDPP:

• Julia Sroczyńska.

Laureaci zostali wyłonieni w trakcie obrad kapituły, w skład której wchodzili przedstawiciele GRDPP, Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczała m.in. Monika Bryl zastępca prezydenta Jaworzna oraz zaproszeni goście.

***

Głównym celem konkursu jest promocja działalności wolontariackiej oraz kształtowanie postaw prospołecznych wśród mieszkańców naszego miasta. Organizatorem konkursu jest Prezydent Miasta - z inicjatywy i przy współpracy Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Jaworznie, a patronaty honorowe nad tegoroczną edycją objęli Dariusz Starzycki, wicemarszałek województwa śląskiego oraz Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek