Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

W Jaworznie znowu rekordowo!

13 stycznia 2020, 15:09

Już po raz 11 rondo w Jaworznie zostało wylicytowane podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem na rzecz fundacji przekazanie zostanie aż 33 433 zł!

Jaworznianie co roku chętnie wspierają dzieło Jerzego Owsiaka. W akcję włącza się mnóstwo wolontariuszy oraz sami mieszkańcy. Od 2010 roku w naszym mieście można wylicytować… rondo.  Obiekt na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej na rok przez może nosić nazwę, którą nada mu osoba wygrywająca aukcję. Jaworznickie rondo nosiło już imiona Energetyków i Górników, Magików, Intern@utów, Smoków, Jeffa Hannemana, Baniek Mydlanych, Bańki Mydlanej i Slime. Na nową nazwę wylicytowanego ronda będziemy musieli poczekać, jednak wiadomo już, że jego „właściciel” się nie zmienił. Warto zaznaczyć, że kwota, za którą w tym roku wylicytowane zostało rondo jest najwyższa od 2010 roku.
Aukcja ronda była  jedną z wielu podczas tegorocznego finału WOŚP w Jaworznie. Internauci mogli również powalczyć m.in. o fortepian, czy o możliwość zostania piwowarem w jaworznickim browarze.  W niedzielę, na terenie całego miasta kwestowali też wolontariusze. Wiadomo już, że uzbierana przez nich kwota jest rekordowa i wyniosła ponad 150 tys. zł. W tegorocznym finale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci.