Aktywne ferie w mieście!

14 stycznia 2020, 14:52

Aktywne ferie w mieście!

Uczniowie jaworznickich szkół korzystają z ferii zimowych. Bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży przygotowały miejskie jednostki kulturalne. Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach i zapoznania się z bogatą ofertą zimowego wypoczynku.

Programy Akcji Zima obfitują w ciekawe propozycje. Wybierać można spośród zajęć artystycznych i sportowych. Będzie też sporo wycieczek, zajęć kulinarnych a nawet warsztaty detektywistyczne.

Oferta MCKiS

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie zaprasza do wspólnej zabawy w trakcie przerwy zimowej, która w tym roku rozpoczęła się 13 stycznia i potrwa do 24 stycznia. Podczas zimowej laby, jak co roku, nie zabraknie licznych atrakcji i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Placówki kulturalne przygotowały bogatą ofertę, w której znajdą się rozmaite gry, animacje, wycieczki, spektakle i warsztaty. Uczniowie, którzy ferie chcą spędzić aktywnie, będą mogli korzystać z zajęć prowadzonych pod nadzorem instruktorów sportowych w obiektach Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. W hali w Osiedlu Stałym będzie można zagrać w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku. Od godziny 11 do 12.30 grać będą uczniowie szkół podstawowych, a od 12.30 do 14 uczniowie szkół średnich i dorośli. Popołudniami, we wtorki, czwartki i piątki będzie można zagrać w szachy. W hali MCKiS na Piłsudskiego trenować można będzie boks. Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki od 11 do 13.

Przez całe ferie czynne będzie też lodowisko przy Placu Górników. Jeździć można będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 21.50, a w weekendy od 10 do 22.20. Wstęp od poniedziałku do piątku z ważną legitymacją szkolną i studencką to 2 zł/h.

Harmonogram wydarzeń w klubach Miejskiego Centrum Kultury I Sportu dostępny na https://mckis.jaw.pl/zimowa-przerwa-z-miejskim-centrum-kultury-i-sportu/.

Swoje programy Akcji Zima mają też inne jaworznickie instytucje kultury. Szczegółowe programy znaleźć można na stronach internetowych poszczególnych placówek.

Centrum Kultury Archetti

• 15.01. godz. 10.00 - Co podpowie wyobraźnia? – warsztaty artystyczne, godz. 11.00 Ruch to zdrowie. Zajęcia rekreacyjno – sportowe,
  • 16.01. godz. 9.00 - Wyjazd do Multikina,
  • 17.01. godz. 10.00 - Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka – podróż do krainy fantazji, godz. 11.00 Zabawy przy muzyce – mini playback show,
  • 20.01. godz. 10.00 - Niespodzianka dla Babci i Dziadka – warsztaty artystyczne dla dzieci godz. 11.00 "Magia Tańca" warsztaty dla dzieci,
  • 21.01. godz. 9.00 - Wyjazd na lodowisko,
  • 22.01. godz. 10.00 - Zima także może być kolorowa – zajęcia plastyczne, godz. 11.00 Warsztaty cheerleaders dla dzieci,
  • 23.01. godz. 9.00 - Wyjazd do Multikina,
  • 24.01. godz. 10.00 - "Drzwi do krainy zwanej wyobraźnią" – maski karnawałowe, godz. 11.00 Bajkowy bal karnawałowy dla najmłodszych.

Ferie w Klubie Relax

• 15.01. godz. 10.00 - "Artyści z pogranicza": zwiedzanie kuratorskie wystawy i zajęcia plastyczne w Muzeum Miasta Jaworzna/ 9:00 zbiórka w Klubie,
  • 16.01. godz. 10.00 - Wyjście na lodowisko miejskie/ zbiórka w Klubie,
  • 17.01. godz. 10.00 - Wyjście do Muzeum Miasta Jaworzna na warsztaty "wycinanka ludowa"/ 9:00 zbiórka w Klubie,
  • 21.01. godz. 12.00 - Warsztaty modelarskie z zapałek,
  • 22.01. godz. 10.00 - Warsztaty plastyczne,
  • 23.01. godz. 10.00 - Kino,
  • 24.01. godz. 10.30 - Warsztaty geologiczne/ gra terenowa w GEOsferze/ 9:20 zbiórka w klubie.

Zapisy oraz informacje w Klubie oraz telefonicznie 519 192 139

Ferie w Teatrze Sztuk

• Zabawy plastyczne - Zapraszamy dzieci od 7 roku życia na zajęcia plastyczne prowadzone przez  Julię Ptasznik - zapisy w sekretariacie,
  • Robótki artystyczne -Zapraszamy dzieci od 8 roku życia na warsztaty upcyklingowe, pod nr. Tel: 501 205 221,

Szczegóły: http://teatrsztukwjaworznie.pl/aktualno%C5%9Bci

Ferie w bibliotece

Ferie to doskonały czas na odpoczynek od szkolnych obowiązków, który można wykorzystać na nadrobienie książkowych zalęgłości. Zajęcia literackie, głośne czytanie, warsztaty plastyczne, konstruowanie i programowanie robotów - takie i inne atrakcje czekają na wszystkich, którzy w okresie ferii chcą spędzić twórczo czas z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaworznie. Serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowanych spotkaniach, które odbywać się będą w Bibliotece Głównej i filiach. Dzięki różnorodnej ofercie, każdy będzie miał szansę znaleźć coś dla siebie.

Szczegółowy plan wydarzeń: www.biblioteka.jaw.pl/start/index.php/co-slychac-w-bibliotece/wydarzenia/729-2001-ferie

Ferie z miejską dotacją

Zimowy wypoczynek dofinansowało również miasto. Dzięki wsparciu w kwocie 7 tys. zł podopieczni Ogniska Wychowawczego biorą udział w zorganizowanym w czasie ferii zimowych projekcie "Stop dopalaczom". W ramach projektu - oprócz zajęć profilaktycznych - dzieci wezmą udział w warsztatach, wycieczkach, a także wyjściach na basen i do kina.

Zimowy wypoczynek dofinansowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek