IV Debata Środowiska Oświatowego

28 marca 2013, 15:55

Pod patronatem Związku Nauczycielstwa Polskiego, w Jaworznie odbyła się IV Debata Środowiska Oświatowego. Tematem przewodnim spotkania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 były kwalifikacyjne kursy zawodowe, które stanowią alternatywną formę kształcenia w zawodzie.

Podczas czterogodzinnej debaty dyrektorzy i pedagodzy ze szkół z całego województwa śląskiego prezentowali swoje doświadczenia z organizowania kwalifikacyjnych kursów zawodowych w swoich placówkach oraz dyskutowali o tym, jak zoptymalizować kształcenie w zawodzie.

Swoje stanowiska z zakresu m.in. finansowania i prowadzenia kursów kształcenia zawodowego, organizacji i przeprowadzania egzaminów oraz nadzoru merytorycznego nad jakością kształcenia teoretycznego i praktycznego na kursach zaprezentowali zaproszeni na debatę eksperci.

IV Debacie Środowiska Oświatowego, która zorganizowana została przez Zarząd Okręgu Śląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Katowicach, przysłuchiwał się m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zuber oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Zbigniew Mika.