100 lat Pana Emila!

27 lutego 2020, 16:40

100 lat Pana Emila!

27 lutego do grona długowiecznych Polaków dołączył kolejny jaworznian - pan Emil Hądz. Oprócz rodziny, życzenia solenizantowi złożyli Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Magdalena Kosobudzka oraz przedstawiciele Wydziału Świadczeń Emerytalno - Rentowych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Pan Emil Hądz urodził się  27 lutego 1920 roku w Karvinie, jako drugie dziecko z pięciorga rodzeństwa. Wybranką jego życia już od 74 lat jest jego żona  - Władysława Hądz, która w tym roku w maju skończy 99 lat.

Państwo Hądz mają 3 córki, 5 wnuków i 7 prawnuków.

Pan Emil pracował w Jaworznicko - Mikołowskim Zjednoczeniu Przemysłu Węglowego jako kierowca władz kopalni.

Potrafi zagrać na każdym instrumencie choć jest samoukiem. Gra i śpiewa. Ma talent do opowiadania historii i wrodzoną muzykalność.

Receptą na długowieczność według Pana Emila jest miłość. Jak mówi - Nigdy z żoną się nie kłócili. Przysięgali dozgonną miłość i szacunek. Właśnie to pozwoliło na przeżycie tak wielu wspólnych lat!