Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Strażnicy Miejscy będą kontrolować młodzież w miejscach publicznych

13 marca 2020, 10:26

Czas zamknięcia szkół spowodowany zagrożeniem wirusem COVID-19, to nie czas ferii, spotkań z przyjaciółmi czy przesiadywania w galeriach handlowych. Dlatego też Straż Miejska w Jaworznie będzie legitymować młodzież przebywającą na terenie obiektów publicznych, a informację na ten temat przekazywać do odpowiednich instytucji.

- To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół, wychodziła do klubów. To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Apeluję o odpowiedzialność - mówi Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Czas ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych nie jest okresem wolnym od nauki. Uczniowie w dniach tygodnia, w których dotychczas realizowali kształcenie w szkole powinni realizować to kształcenie w domu w formie samokształcenia i z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez poszczególnych nauczycieli.

W związku z apelami i powagą sytuacji, jaworznicka Straż Miejska od czwartku, 12 marca legitymuje młodzież przebywającą w galeriach handlowych czy w miejscach rekreacji. Informacje o wylegitymowanych osobach zostaną przekazane dyrektorom szkół, którzy wyciągną konsekwencje wobec tych uczniów.

Zamknięte miejsca rekreacji

Zamknięte zostają również place zabaw, które są w zarządzie instytucji miejskich. Apelujemy też do innych zarządców tego typu obiektów o zastosowanie powyższych rozwiązań.

Ponadto zwracamy się z prośbą do organizatorów zajęć dla dzieci i młodzieży o ich odwołanie i odsyłanie zainteresowanych do domów.