Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

PKM Jaworzno - ważne informacje

16 marca 2020, 15:03

W związku z zagrożeniem koronawirusem jaworznickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej wprowadza szereg dodatkowych działań, które mają ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się epidemii. W związku z zamknięciem placówek edukacyjnych zmieniony został również rozkład jazdy.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa

 • Podobnie jak u większości przewoźników od 17 marca (wtorek) w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników tymczasowo zamknięte będzie Centrum Obsługi Klienta PKM Jaworzno zlokalizowane na jaworznickim rynku.
 • Wszelkie sprawy związane z wydawaniem nowych kart, a także z obsługą reklamacji Jaworznickiej Karty Miejskiej załatwiane będą z wykorzystaniem dedykowanego adresu e-mail: reklamacje@pkm.jaworzno.pl . Należy wpisać problem, a w informacji zwrotnej przekazany zostanie sposób jego rozwiązania.
 • Wstrzymana zostaje możliwość osobistego odbioru kart. Wszystkie wysyłane będą pod wskazany we wniosku adres.
 • Zakup biletów okresowych, a także uzupełnienie środków w Elektronicznych Portmonetkach na Jaworznickich Kartach Miejskich możliwe jest w stacjonarnych punktach sprzedaży: https://bit.ly/2UgHlCq
 • Szczególnie polecamy zakup biletów okresowych bez wychodzenia z domu w sklepie internetowym: https://bit.ly/3d8WXR5
 • Dodatkowo, w automatach biletowych znajdujących się w wybranych pojazdach można uzupełnić środki w Elektronicznych Portmonetkach.
 • Zachęcamy także, aby opłaty za przejazdy wnosić z wykorzystaniem aplikacji mobilnej PKM: https://bit.ly/33kJMHY
 • Wszystkie autobusy obsługujące mieszkańców są codziennie sprzątane i dezynfekowane.
 • W ostatnim czasie procedury zostały poszerzone o dodatkową dezynfekcję specjalnymi środkami chemicznymi. Czystość pojazdów regularnie kontrolowana jest także m. in. przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Z większą częstotliwością przecierane są m. in. wszelkie powierzchnie, których dotykają pasażerowie. Cyklicznie prana jest także tapicerka siedzeń. Wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort użytkowania pasażerom i kierowcom.
 • W pojazdach wydzielone są strefy w pobliżu kabin kierowców niedostępne dla podróżnych. Tymczasowo nie będzie można korzystać z przednich drzwi.
 • W autobusach wyposażonych w klimatyzację odblokowane zostaną zamki w oknach, aby możliwe było wietrzenie wnętrza.
 • Zawieszone zostanie wykorzystywanie przez kierowców funkcji tzw. "ciepłego guzika" czyli otwierania tylko wybranych drzwi przez pasażerów na przystankach.

Zmiana w rozkładach jazdy

Przypominamy również, że w związku z odwołaniem zajęć w placówkach edukacyjnych od 16 marca (poniedziałek) w dni powszednie nie będą kursowały linie: 321 i 328, a na liniach: 311, 367 i 370 obowiązywać będą rozkłady jazdy na dni robocze wolne od nauki szkolnej. Nie będą wykonywane także specjalnie oznaczone kursy na liniach: A, 304 i 350.