Żołnierze WOT pojawią się na ulicach Jaworzna

2 kwietnia 2020, 12:49

Żołnierze WOT pojawią się na ulicach Jaworzna

Od dzisiaj (2 kwietnia br.) w godz. 10:00-18:00 na jaworznickie ulice zostało skierowanych dodatkowych sześć patroli mieszanych: jeden policjant dzielnicowy plus jeden żołnierz. To efekt współpracy Komend Wojewódzkiej i Miejskiej Policji z Batalionem Lekkiej Piechoty Wojsk Ochrony Terytorialnej w Gliwicach.

Zadaniem żołnierzy WOT jest przede wszystkim nadzór nad przestrzeganiem i egzekwowaniem zapisów nowego zaostrzonego prawa dotyczącego przeciwdziałania rozpowszechnianiu się koronawirusa oraz kontrola osób odbywających kwarantannę.

Wojsko zostało do Jaworzna skierowane na czas nieokreślony, na razie ustalono, iż do najbliższej niedzieli nasze miasto będzie wspierać sześciu żołnierzy, a od nowego tygodnia zapadną nowe uzgodnienia, wynikające z możliwości i potrzeb. Do Jaworzna skierowani zostali żołnierze z 131 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Ochrony Terytorialnej w Gliwicach.