Co po szkole podstawowej?

9 kwietnia 2020, 10:57

Co po szkole podstawowej? fot. fotolia.com

Aby udzielić absolwentom szkoły podstawowej oraz ich rodzicom odpowiedzi na wiele pytań, które pojawiają się w momencie dokonywania wyboru dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej, w mieście po raz kolejny pojawiły się specjalne poradniki. Publikacje, będące owocem współpracy Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego, zawierają szereg przydatnych informacji i wskazówek, które mogą pomóc młodym ludziom w podjęciu decyzji o swojej przyszłości.

Poradniki zawierają informacje m.in. na temat oferty edukacyjnej miasta Jaworzna na nadchodzący rok szkolny, możliwości kształcenia, perspektyw zatrudnienia, a także opis predyspozycji i przeciwwskazań zdrowotnych w odniesieniu do poszczególnych zawodów.

Celem informatorów jest udzielenie uczniom i ich rodzicom odpowiedzi na wiele pytań, które pojawiają się w momencie dokonywania wyboru dalszego etapu kształcenia. Mamy nadzieję, że pozycje te ułatwią młodemu człowiekowi zaplanować własny rozwój zawodowy zgodny z osobistym potencjałem, na miarę indywidualnych możliwości w odniesieniu do potrzeb rynku pracy.

Publikacje są dostępne do pobrania poniżej.