Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Drogi wewnętrzne na Starej Hucie - prace dobiegły końca

21 kwietnia 2020, 13:11

fot. MZDiM

fot. MZDiM

Dobiegły końca prace prowadzone na Starej Hucie, których celem było umożliwienie dojazdu do działek sprzedanych w ostatnich miesiącach przez Gminę. Roboty zostały wykonane przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów przy współpracy z Urzędem Miejskim, który wcześniej geodezyjnie wyznaczył drogi dojazdowe oraz dokonał podziału działek.

Nabywcy działek gminnych w okolicy ul. Olszewskiego i Fabrycznej już wkrótce będą mogli rozpocząć budowę swoich domów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, służby miejskie oczyściły teren i utwardziły drogi wewnętrzne kruszywem. Przebieg ul. Robotniczej, który jest w asfalcie, na schemacie oznaczono kolorem różowym, natomiast wytyczone drogi wewnętrzne, które wytyczyli geodeci i utwardzili pracownicy MZDiM – zielonym.

Po usunięciu okolicznych drzew sąsiadujących z „pasem drogowym” oraz po utwardzeniu terenu, pracownicy MZDiM rozłożyli mechanicznie podbudowę z gresu. Dzięki temu nabywcy działek będą mieli zapewniony możliwy dojazd do swoich przyszłych posesji i już wkrótce zrealizować marzenia o budowie własnego domu. Niezła lokalizacja i bliskie sąsiedztwo „parku angielskiego”, który powstaje na terenie dawnej hałdy przełożyły się na duże zainteresowanie działkami gminnymi na Starej Hucie. Trwająca obecnie epidemia koronawirusa nie sparaliżowała życia Miasta i służby miejskie swoimi działaniami ułatwiły nabywcom szybszą realizację planów budowy. Wkrótce powstanie tam kameralne osiedle indywidualnej zabudowy.

Atrakcyjności lokalizacji dodał fakt, iż tuż obok terenu mieszkaniowego powstaje nowy, rozległy park. Gmina Miasta Jaworzna prowadzi tę inwestycję w ramach rekultywacji dawnej hałdy. Na naszych oczach odstręczający, „księżycowy” krajobraz zmienia się w oazę ukwieconej zieleni. O krok od wystawionych na sprzedaż w przetargu działek mieszkaniowych. Aby ułatwić nabywcom rozpoczęcie inwestycji budowlanych, gmina zdecydowała o wstępnym oczyszczeniu terenu. Ekipy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w okresie zimowym dokonały wycinki gęstych zakrzewień oraz przystąpiły do wykonania dróg komunikujących cały wspomniany kwartał. Gdy zagrożenie epidemiologiczne minie i życie powróci do normalności, nabywcy działek będą mogli natychmiast i bez utrudnień przystąpić do ich zabudowy.

Niestety drugiej okazji zakupu działek przy parku na Starej Hucie już nie będzie. Nieruchomości znalazły swych nabywców, którzy właśnie tu zapragnęli zrealizować swe marzenia o domu. Gmina wciąż jednak dysponuje kompleksami działek w innych atrakcyjnych lokalizacjach. Wciąż też uwalniane są nowe tereny pod zabudowę mieszkaniową.

Dlatego warto śledzić miejskie serwisy informacyjne – w szczególności portal i fanpage „Invest in Jaworzno”. Po odwołaniu stanu epidemii pojawi się ponownie szansa zakupu działek budowlanych – a wybór będzie szeroki. Pierwsze w kolejności na przetarg trafią działki mieszkaniowe w atrakcyjnych częściach Dąbrowy Narodowej i Długoszyna. Szczegółowe informacje o wszystkich planowanych przetargach znajdą się w odświeżonej, nowoczesnej i funkcjonalnej odsłonie serwisu „Invest in Jaworzno”.

Zapraszamy do odwiedzin nowej wersji serwisu, a także do polubienia naszego fanpage’a na Facebooku.