100 lat Pani Józefy!

6 maja 2020, 07:41

100 lat Pani Józefy!

5 maja do grona długowiecznych Polaków dołączyła kolejna jaworznianka - pani Józefa Bobula. Ze względu na szczególne okoliczności – stan epidemii wprowadzony w Polsce , Prezydent Miasta Paweł Silbert przekazał solenizantce życzenia i upominek listownie.

Józefa Bobula urodziła się 5 maja 1920r. w miejscowości Trzcieniec, gmina Mościska woj. lwowskie - jako pierwsza z pięciorga rodzeństwa. Po zawierusze wojennej, w 1958 r., w ostatniej fali przesiedleń ludności polskiej ze wschodnich terenów II Rzeczypospolitej utraconych na rzecz ZSRR, przyjechała wraz z rodziną do Jaworzna i zamieszkała przy ul. Szopena – Boczna.

Jest wdową, ma córkę i syna, czworo wnuków i pięcioro prawnuków.Jest kochaną mamusią, babcią i prababcią.

Ma talent do szycia, lubi czytać książki religijne. Choć doświadczona przez życie, zawsze stara się być pogodna i powtarza,że modlitwa i praca to recepta na długie życie.

Życzymy kolejnych lat w zdrowiu!

ObrazekObrazekObrazek