Biblioteka w Jaworznie - na podium!

7 maja 2020, 12:56

Biblioteka w Jaworznie - na podium!

Ogłoszono wyniki działalności samorządowych bibliotek publicznych województwa śląskiego. W tegorocznym rankingu, po raz szósty, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zajęła I miejsce w kategorii powiaty grodzkie.

Jaworznicka książnica integruje lokalną społeczność, nie boi się wyzwań XXI wieku. Funkcjonuje jako instytucja kultury, która ma za zadanie rozwijanie i zaspokajanie potrzeb edukacyjnych, kulturalnych i informacyjnych społeczności lokalnej.

Czytelnikom udostępniane są zbiory tradycyjne, audiobooki, e-booki oraz nowoczesne sprzęty. Biblioteka inwestuje w dzieci i młodzież, wspomaga seniorów oraz prowadzimy szeroko zakrojoną działalność popularyzatorską.

- Biblioteka w Jaworznie osiągnęła także najwyższy wskaźnik zasięgu czytelnictwa, spośród wszystkich powiatów województwa śląskiego - 30 %. Na ten imponujący wynik z pewnością wpłynęły: zaangażowanie bibliotekarzy, popularność wszystkich inicjatyw czytelniczych, literackich, kulturalnych, edukacyjnych i wielu innych. Ciesząc się z sukcesu, serdecznie dziękujemy przede wszystkim Państwu - naszym Czytelnikom, za chęć sięgania po literaturę i udział, w podejmowanych przez nas działaniach, propagujących czytelnictwo. Dzięki Wam nasza praca ma sens i oprócz satysfakcji przynosi nam także uznanie w środowisku bibliotekarskim - mówi Monika Rejdych, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.