Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wodny plac zabaw dostępny dla spacerowiczów

2 czerwca 2020, 12:31

Wodny plac zabaw dostępny dla spacerowiczów fot, MZDiM Jaworzno

Wodny plac zabaw dostępny dla spacerowiczów fot, MZDiM Jaworzno

Dzięki przeprowadzonym przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów kompleksowym pracom przygotowawczym na Wodnym Placu Zabaw, mieszkańcy mogą już korzystać z zielonego azylu w samym centrum miasta. Na jaworznian czekają m.in. hamaki czy ławki otoczone bujną roślinnością.

Prace przeprowadzone już w kwietniu br. przez jaworznicki MZDiM polegały na oczyszczeniu terenu z liści, piasku i innych zanieczyszczeń, a oprócz tego - wciąż na bieżąco - prowadzone są prace związane z pielęgnacją zieleni.

Początkiem maja uruchomione zostały także strumyki w spacerowej części obiektu. Wkrótce dla osób odwiedzających to miejsce udostępnione zostaną również toalety.

Prace te przeprowadzone zostały z uwagi na fakt, iż w tegorocznym sezonie MZDiM postanowił udostępnić mieszkańcom spacerującym po plantach elementy wodnego placu zabaw już od wiosny.

W związku z sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa, nie ma obecnie decyzji czy wodny plac zabaw w swym podstawowym zakresie zostanie w całości otwarty w tym roku. Niezależnie jednak od tego, czy wodne atrakcje zostaną uruchomione, obiekt funkcjonuje jako przestrzeń spacerowa i rekreacyjna. Dlatego bez problemu można korzystać z hamaków, czy ławek w otoczonej roślinnością przestrzeni.

ObrazekObrazekObrazekObrazek