Naprawa dróg rozpoczęta

15 kwietnia 2013, 10:00

Okres zimowy, w którym występują opady deszczu i śniegu, a także ciągłe wahania temperatur, powoduje degradacje nawierzchni jezdni w całym kraju. Wraz z nadejściem wiosny miasto przystąpiło do naprawy jaworznickich dróg. Aktualnie trwa frezowanie nawierzchni ulic Martyniaków i Młynarskiej.

- Pogarszanie nawierzchni spowodowane jest zmęczeniem technologicznym konstrukcji drogi (koleiny) oraz naturalnym zużyciem materiału użytego do ich wykonania (wyboje, spękania). Negatywny wpływ na stan techniczny dróg ma także infrastruktura umiejscowiona w pasie drogi, m.in. ciepłociągi, wodociągi, teletechnika - tłumaczy Nikodem Motyka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

W najbliższych dniach MZDiM sfrezuje zniszczone odcinki jezdni ul. Martyniaków i ul. Młynarskiej. Po zakończeniu prac przygotowawczych w te miejsca zostanie ułożona masa asfaltowa.

***

Na terenie miasta trwają prace związane z uzupełnianiem ubytków w nawierzchni jezdni, które pojawiły się na drogach w wyniku zmieniających się warunków atmosferycznych. Na ulicach, na których prowadzone są prace remontowe, mogą wystąpić okresowe utrudnienia w ruchu. MZDiM apeluje o zachowanie zwiększonej ostrożności w obrębie prowadzonych prac.

Poprawiono już zapadliska, które powstały na ulicach Czecha, Zegadłowicza, Norwida, Chemików oraz Jarzębinowej. Obecnie uzupełnianie wybojów i nierówności wykonywane jest na ulicach Szczakowskiej, Górnośląskiej, Moździerzowców, Dąbrowskiego i Sobieskiego. W najbliższym okresie prace naprawcze prowadzone będą na ulicach: Batorego, Gwardzistów, Kasztanowej i Jesiennej. Po zakończeniu tych prac brygady remontowe przeniosą się na kolejne ulice.