"Miasta Idei" już dzisiaj online

23 czerwca 2020, 09:40

Miasta Idei już dzisiaj online

"Miasta Idei" już dzisiaj online

Dzisiaj (wtorek, 23 czerwca) po raz kolejny zorganizowana zostanie konferencja Miasta Idei, w której głównym bohaterem będzie Jaworzno. Tym razem przeprowadzona ona zostanie jednak on-line.

Podczas tegorocznej debaty prelegenci rozmawiać będą o rekomunalizacji miejskich usług.

O tym, czy remunicypalizacja ma więcej plusów, czy minusów debatować będą we wtorek, 23 czerwca 2020 r. o godz. 13.00:

• Paweł Silbert - prezydent Jaworzna,
  • Krzysztof Mejer - wiceprezydent Rudy Śląskiej,
  • Marek Wójcik - pełnomocnik zarządu Związku Miast Polskich ds. legislacyjnych
  • dr Dawid Sześciło - prawnik i nauczyciel akademicki z Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert instytucji międzynarodowych i organizacji pozarządowych.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 13.00 i będzie transmitowana głównie na profilach Facebookowych, m.in. Miasto Jaworzno i Wyborcza.pl Katowice oraz na kanale You Tube Miasto Jaworzno.

Konferencje Miasta Idei gościły już w naszym mieście kilkukrotnie. Do tej pory w ich ramach goście debatowali m.in. o polityce rowerowej w miastach, o e-mobilności czy na temat tego, dlaczego miasta muszą inwestować w zieleń i rekreację.