Kolejne laptopy dla jaworznickich uczniów

26 czerwca 2020, 08:59

Kolejne laptopy dla jaworznickich uczniów

Jaworzno otrzymało 125 tysięcy złotych na zakup kolejnych laptopów dla jaworznickich szkół. Tym razem w ramach projektu grantowego "Zdalna Szkoła plus" gmina kupi 41 laptopów. Łącznie z rządowych programów do Jaworzna trafi 70 laptopów.

Gmina otrzymała grant w wysokości 125 00,00 zł w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I "Powszechny dostęp do szybkiego Internetu" działania 1.1: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach" dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: "Zdalna Szkoła Plus w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej".

***

To kolejne tego typu wparcie, które miasto pozyskało dla jaworznickich placówek oświatowych. W poprzedniej edycji konkursu - miasto pozyskało blisko 100 tys. złotych na zakup 29 sztuk laptopów. Komputery trafiły do Urzędu Miejskiego. Łącznie Gmina w przeciągu trzech miesięcy pozyskała 225 tysięcy złotych wsparcia dla jaworznickiej edukacji, kupując tym samym 70 laptopów.