100 lat Salomei Pałczyńskiej!

6 lipca 2020, 11:44

100 lat Salomei Pałczyńskiej!

3 lipca br. do grona długowiecznych Polaków dołączyła kolejna jaworznianka - pani Salomea Pałczyńska. Ze względu na szczególne okoliczności – stan epidemii wprowadzony w Polsce , Prezydent Miasta Paweł Silbert przekazał solenizantce życzenia i upominek listownie.

Salomea Pałczyńska urodziła się 3 lipca 1920r. w Jaworznie na Starej Hucie. Ojciec pracował na kopalni, a mama zajomowała się domem i piątką dzieci.

Solenizantka ma jednego syna. Życie zawodowe związała z krawiectem. Była wspaniałą krawcową, jak opowiada rodzina. Swoją wiedzą i talentem dzieła się z uczennicami, które szkoliła zawodu.

Jest pierwszą osobą z rodziny, która dożyła 100 lat. Receptą na długowieczność solenizantki jest pogoda ducha i odpowiednie odżywanie.

Życzymy kolejnych lat w zdrowiu!