Święto Konstytucji

17 kwietnia 2013, 14:04

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi, dzień później Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku przypada 222. rocznica uchwalenia tego - jednego z najstarszych na świecie, dokumentu regulującego ustrój prawny państwa.

Miejskie uroczystości związane z obchodami 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Jaworzna. Po mszy uczestnicy przemaszerują pod Pomnik Niepodległości. Tam złożone zostaną kwiaty, a aktorzy CK Teatr Sztuk zaprezentują okolicznościowy program pt. "Polski Maj". Po jego zakończeniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej władze miasta spotkają się z kombatantami.

Szczegółowy program uroczystości:

• godz. 9.00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Miasta w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny
  • godz. 10.00 - Przemarsz orkiestry oraz uczestników uroczystości pod Pomnik Niepodległości; okolicznościowe przemówienia; program pt. "Polski Maj" w wykonaniu CK Teatr Sztuk; składanie kwiatów
  • godz. 11.00 - Spotkanie władz miasta z kombatantami - Miejska Biblioteka Publiczna

Imprezy towarzyszące:

CK TEATR SZTUK
3 maja, godz. 17.00, sala teatralna
Koncert w wykonaniu zespołu "A jednak Ty”

MCKiS Klub "Wega"
26 kwietnia, godz. 16.00
Vivat Konstytucja! - uroczystości z okazji 222.rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 Maja