V Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach

18 lipca 2020, 13:01

Ponad 100 osób wzięło udział w V Ciężkowickim Rajdzie Nordic Walking. Na "spacer" po malowniczej Dolinie Żabnika, z zachowaniem obowiązującym obostrzeń, zdecydowało się wielu mieszkańców Jaworzna. Zebrani na starcie - przy ul. Zdrojowej -  jaworznianie mieli za zadanie pokonanie blisko 8 km.

Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach.

Honorowy patronat nad rajdem objęli Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert i Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki.

Tegoroczny spacer miał również charakter charytatywny. Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach kwestowała na rzecz Mikołaja. Chłopiec urodził się z wadą lewej dłoni. Zebrane podczas wydarzenia pieniądze przeznaczone zostaną na rehabilitację oraz wykonanie protezy dłoni dla Mikołaja.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek