Dyskusja o nowym studium

20 lipca 2020, 07:13

Dyskusja o nowym studium

W dniach 15 i 16 lipca br. w sali obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie odbyła się publiczna dyskusja nad projektem zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. W dyskusji wzięło udział blisko 30 mieszkańców, którzy mogli uzyskać odpowiedzi na temat proponowanych zmian od Naczelnika Wydziału Urbanistyki i Architektury UM oraz projektanta studium.

Od 3 lipca trwa wyłożenie projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Jaworzna. Każdy mieszkaniec może zapoznać się z projektem w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Grunwaldzkiej 52a, w godzinach pracy urzędu. Po przywołaniu dzwonkiem (ze względu na obostrzenia związane z epidemią) do zainteresowanych podchodzi pracownik Wydziału Urbanistyki i Architektury i udziela wszelkich informacji. Do wglądu jest zarówno część tekstowa dokumentu, jak i załączniki graficzne w postaci map.

Jednym z elementów wyłożenia i konsultacji społecznych była dyskusja publiczna nad projektem SUiKZP, która odbyła się 15 i 16 lipca. Mieszkańcy zgromadzeni w sali obrad Urzędu Miejskiego mieli możliwość wyrażenia swych opinii na temat zmian zaproponowanych w studium oraz uzyskania odpowiedzi na swe pytania bezpośrednio od projektanta dokumentu.

Warto przypomnieć, iż Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego samo nie jest aktem prawa miejscowego. Ale stanowi ramowy dokument decydujący o strategii urbanistycznej miasta, na którego podstawie powstają później szczegółowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, które już aktami prawa stają się po uchwaleniu przez Radę Miejską. Obowiązuje bowiem zasada opracowywania mpzp w zgodzie z uprzednimi zapisami SUiKZP.

Wyłożenie projektu potrwa do 7 sierpnia. Uwagi w formie pisemnej do dokumentu zbierane będą do 28 sierpnia. Po tym terminie nastąpi ich formalne rozpatrzenie. Formularz uwag i wniosków, a także pełna wersja projektu studium dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej pod TYM adresem.