Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Pisklaki w Reflektorach 2020

25 sierpnia 2020, 11:24

Pisklaki w Reflektorach 2020

Pisklaki w Reflektorach 2020

We wrześniu w Teatrze Sztuk rusza projekt edukacyjno teatralny  "Pisklaki w reflektorach" skierowany do osób prowadzących lub przygotowujących się do prowadzenia grup teatralnych z dziećmi od 5 do 12 roku życia - zapraszamy nauczycieli szkolnych i przedszkolnych, instruktorów oraz  wszystkich zainteresowanych! Zgłoszenia można przesyłać do 7 września br.

Projekt "Pisklaki w reflektorach" jest inicjatywą podnoszącą poziom odbioru sztuki teatralnej. Kształtujemy nie tyle samego "pisklaka" , ale przede wszystkim nauczyciela, który przygotowuje swojego "pisklaka" na pierwsze wystąpienia publiczne i sceniczną pracę w grupie.

W założeniu ogólnym zależy nam na profesjonalnej pomocy tym osobom i dzieleniu się dobrymi praktykami. Dzięki odpowiednim technikom dzieci wiedzą co mówią, do kogo i kierują autentyczny własny przekaz. Myślą, wyciągają wnioski i stają się twórcze. Podobnie mały widz przedstawień będzie lepiej rozumiał i odbierał przekaz teatralny, nie będzie bezkrytyczny. Od małego, będzie się karmił świadomością, że teatr może być mądry i wartościowy. Nie musi nas razić tandetą i kolorowym blichtrem.

Uruchamia wyobraźnię, pobudza rozwój emocjonalny i pogłębia umiejętność obserwacji i rozumienia świata. Pokazuje, że piękno i mądrość może kryć się w prostocie.

Szczegółowe pytania należy kierować do koordynatora projektu : Barbara Wójcik-Wiktorowicz tel.605 680 688

Regulamin projektu dostępny stronie - http://files.clickweb.home.pl/78/0f/780f7cab-050d-45fb-8a9b-889631c2461f.pdf