Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Narodowe czytanie online

28 sierpnia 2020, 08:16

Narodowe czytanie online

Narodowe czytanie online

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza na coroczne, wrześniowe, literackie święto, podczas którego łączymy się przy wspólnej lekturze. Dziewiąta edycja, zainicjowanej w 2012 r. przez Prezydenta RP, ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, poświęcona zostanie "Balladynie" Juliusza Słowackiego. Ze względu na wprowadzony stan epidemii tegoroczne czytanie odbędzie się online.

Wśród przygotowanych przez blibliotekę propozycji związanych z dramatem, który zaliczany jest do najwybitniejszych dzieł polskiego romantyzmu, znajdą się m.in.: czytanie fragmentów utworu z podziałem na role – interpretacji towarzyszyć będą zdjęcia wykonane przez pracowników biblioteki, a także prezentacje multimedialne i wystawy, przybliżające postać poety i jego twórczości.

Dla najmłodszych opracowane zostały pakiety zabaw literackich i gier nawiązujących do tematyki sztuki. MBP w Jaworznie zachęca internautów do aktywności w sieci i udziału w interaktywnych zabawach facebookowych inspirowanych "Balladyną". Propozycje udostępniane będą na stronie www.biblioteka.jaw.pl oraz Facebooku, od 5 września br. Od tego dnia, przez siedem kolejnych dni, w Bibliotece Głównej, będzie można do egzemplarzy z własnych biblioteczek przybić przygotowaną specjalnie na tę okazję pamiątkową pieczęć.

 

Obrazek