Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Ogólnopolska Rywalizacja o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski"

4 września 2020, 11:48

Ogólnopolska Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Ogólnopolska Rywalizacja o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski"

Miasto Jaworzno dołączyło do rywalizacji rowerowej o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski". By jednak zawalczyć o to trofeum potrzebna jest mobilizacja i pomoc mieszkańców, którzy będą kręcić kilometry na swoich jednośladach. By "nabijać" kilometry dla miasta, mieszkaniec musi ściągnąć bezpłatną aplikację i od 1 do 30 września wybierać się na rowerowe wycieczki.

Celem projektu jest propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart city w miastach.
Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Pierwsza edycja Rywalizacji została przeprowadzona w ubiegłym roku.

Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast "kręci kilometry". Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei "Smart City". A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. "mapa ciepła". Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowej.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny! Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni "Puchar Rowerowej Stolicy Polski". W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta. W poprzedniej edycji 2019 tytuł Rowerowej Stolicy Polski otrzymała NOWA SÓL.

Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ, dla systemu IOS znajduje się TUTAJ.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na  http://www.rowerowastolicapolski.pl/

Zapraszamy serdecznie do udziału w rywalizacji!

Obrazek