30-lecie Harcerskiego Kręgu Seniorów

4 września 2020, 08:23

30-lecie Harcerskiego Kręgu Seniorów

W czwartek, 3 września w Ośrodku Ekologiczno - Geologicznym GEOsfera odbyła się uroczystość 30-lecia Harcerskiego Kręgu Seniorów. Gratulacje w imieniu Prezydenta Miasta Pawła Silberta oraz Rady Miejskiej złożył Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek.

Podczas uroczystości Przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworznie podziękował członkom kręgu za działalność na rzecz mieszkańców Jaworzna. Życzył dalszego pomyślnego rozwoju oraz satysfakcji z podejmowanych przedsięwzięć oraz wielu sukcesów.

Harcerski Krąg Seniora został zarejestrowany w styczniu 1999 roku przy Związku Harcerstwa Polskiego w Jaworznie. Powstał z inicjatywy harcerzy należących w latach 1934 - 1948 do drużyn harcerskich Hufców: Jaworzno i Szczakowa, pod przewodnictwem phm. Adama Jędrusika, od 1997 r. hm. Juliana Skalińskiego, a od 2011 phm. Sylwestry Bogusz. W roku 1995 działać zaczynają seniorzy ze środowiska Szczakowej pod komendą pwd. Zygmunta Grabowskiego, później phm. Władysława Wiśniewskiego.

fot. Kinga Jędrzejek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek