Utrudnienia w ruchu autobusów - Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

9 września 2020, 12:00

Utrudnienia w ruchu autobusów - Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

Już w ten piątek, 11 września br. w Jaworznie odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. W związku z kolarskim wydarzeniem Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej wprowadza szereg zmian związanych z organizacją komunikacji miejskiej.

Od godz. 6:00 do godz. 19:00 z obsługi zostaną wyłączone przystanki Biblioteka i Zielona. Dodatkowo od ok. godz. 17:15 do około godz. 18:15 wstrzymany zostanie ruchu autobusów na całej trasie wyścigu. Kursy objęte zmianami oznaczone zostały w internetowym rozkładzie jazdy.Szczegóły zmian:

Linie A, E, J, S, 307, 350
    • Wprowadzenie trasy objazdowej z pominięciem przystanków: Urząd Miejski (zastępczo prosimy o przejście na przystanek zastępczy Olszewskiego), Centrum, Pechnik Cmentarz, Pechnik.

Linia 303

• Wprowadzenie trasy objazdowej z pominięciem przystanków: Matejki, Centrum, Rynek, Plac św. Jana, Podwale, Podwale Liceum, Podwale Licealna, Podwale 11 Listopada.

Linia 304

• Kurs o godz. 17:41 z przystanku początkowego Krakowska Pętla rozpocznie się od przystanku Warpie Galmany. Pominięte zostaną przystanki na odcinku Krakowska Pętla - (…) - Warpie Wodociągi
  • Kurs o godz. 17:36 z przystanku początkowego Szczkowa Dworzec PKP zostanie zawieszony.
  • Kurs okrężny o godz. 16:36 z przystanku początkowego Krakowska Pętla po obsłużeniu Pieczysk, Dobrej i Szczakowej skierowany zostanie na trasą objazdową w kierunku centrum miasta. Pominięte zostaną przystanki na odcinku: Warpie Wodociągi - (…) - Krakowska Pętla i kurs zakończy się na przystanku Szpital.

Linia 305

• Kurs okrężny o godz. 17:05 z przystanku początkowego Szczkowa Dworzec PKP wykonany zostanie z pominięciem przystanków na odcinku: Pechnik - (…) - Centrum - (…) - Pechnik. Przystanek Leopold będzie przystankiem końcowym i początkowym.

Linie 312 i 367

• Zawieszenie kursowania linii w czasie wyścigu. Odwołane kursy oznaczone są w internetowym rozkładzie jazdy.

Linia 313

• Wprowadzenie trasy objazdowej z pominięciem przystanków: Urząd Miejski (zastępczo prosimy o przejście na przystanek zastępczy Olszewskiego), Centrum, Moniuszki, Podłęże Szkoła, Podłęże Kościół.

Linia 314

• Kursy o godz. 16:35 i 17:05 z przystanku początkowego Szczkowa Dworzec PKP zostaną skrócone do przystanku Szpital. Pominięte zostaną przystanki na odcinku: Obrońców Poczty Gdańskiej - (…) - Centrum
  • Kursy o godz. 17:15 i 17:45 z przystanku początkowego Centrum rozpoczną się od przystanku Szpital. Pominięte zostaną przystanki na odcinku: Centrum - (…) - Chełmońskiego

Linia 319

• Kurs o godz. 16:53 z przystanku początkowego Chrzanów Dworzec Autobusowy zostanie skrócony do przystanku Szpital. Pominięte zostaną przystanki na odcinku: Obrońców Poczty Gdańskiej - (…) - Łubowiec Pętla
  • Kurs o godz. 17:22 z przystanku początkowego Łubowec Pętla rozpocznie się od przystanku Szpital. Pominięte zostaną przystanki na odcinku: Łubowiec - (…) - Chełmońskiego

Linia 321

• Wprowadzenie trasy objazdowej z pominięciem przystanków: Urząd Miejski (zastępczo prosimy o przejście na przystanek zastępczy Olszewskiego), Centrum, Moniuszki, Podłęże Szkoła.

Linia 369

• Kurs o godz. 17:00 z przystanku początkowego Krakowska Pętla zostanie zawieszony.

Linia 370

• Kurs o godz. 17:04 z przystanku początkowego Wysoki Brzeg Pętla skrócony zostanie do przystanku Osiedle Stałe. Pominięte zostaną przystanki na odcinku Szczakowska - (…) - Krakowska Pętla
  • Kurs o godz. 17:20 z przystanku początkowego Krakowska Pętla rozpocznie się od przystanku Szczakowska. Pominięte zostaną przystanki na odcinku Krakowska Pętla - (…) - Niedzieliska Wiejska

Linia 372

• Kurs o godz. 17:26 z przystanku początkowego Szpital Pętla wykonany zostanie z pominięciem przystanków: Obrońców Poczty Gdańskiej, Dom Pomocy Społecznej, Obwodnica Północna Rondo a także wszystkich na odcinku: Urząd Miejski - (…) - Podłęże Towarowa II. Dodatkowo obsłużony zostanie przystanek zastępczy Olszewskiego.
  • Kurs o godz. 17:05 z przystanku początkowego Dąbrowa Narodowa Długa skrócony zostanie do przystanku Podłęże Osiedle. Pominięte zostaną przystanki na odcinku Podłęże Towarowa II - (…) - Szpital Pętla

Linia 373

• Kurs o godz. 17:35 z przystanku początkowego Łubowiec Cmentarz Pętla skrócony zostanie do przystanku Podłęże Osiedle. Pominięte zostaną przystanki na odcinku Podłęże Towarowa II - (…) - Szpital Pętla