Punkt do badań DriveThru na COVID 19 w Jaworznie

9 października 2020, 11:59

Punkt do badań DriveThru na COVID 19 w Jaworznie

Od piątku, 9 października w Jaworznie działa mobilny punkt poboru materiału biologicznego do badań na obecność wirusa SARS-CoV-2. Badania będą realizowane bezpłatnie po skierowaniu przez lekarza POZ. Będzie również możliwość wykonania wymazu komercyjnie.

Badania wykonywane są przez firmę PRO4MED Sp z o.o., która została zakontraktowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia do świadczenia usług m.in. na terenie Jaworzna. Punkt zlokalizowany jest w oznakowanym namiocie na wydzielonym placu przy stadionie sportowym Azotania, ul. Moniuszki 95. Dla pacjentów, którzy mają zlecenie pobrania wymazu od lekarza POZ - badanie jest bezpłatne. Koszt badania wykonanego komercyjnie wynosi 350 zł.

Do punktu pobrań należy zgłosić się samodzielnie własnym środkiem transportu, nie korzystamy z komunikacji miejskiej. Pobranie materiału odbywa się bez wychodzenia z samochodu.

Informacje dla osób ze skierowaniem, które nie posiadają własnego środka transportu, a chciałyby skorzystać z usługi wymazobusa udzielane są pod numerem telefonu: 730 780 796.

Godziny funkcjonowania w/w punktu:

• Poniedziałek - Wtorek 8.00 - 12.15,
  • Od środy do piątku 13.00 - 17.15,
  • Sobota 8.00 - 12.15,
  • Niedziela 13.00 - 17.15.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek