Aktualna sytuacja w placówkach oświatowych w zw. z koronawirusem

17 października 2020, 16:38

Aktualna sytuacja w placówkach oświatowych w zw. z koronawirusem

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna potwierdziła kolejne przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w jaworznickich placówkach oświatowych.

W Szkole Podstawowej nr 17 (Os. Stałe) na kwarantannę w terminie do 26 października skierowane zostały dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 19 (Jeziorki) jeden oddział przedszkolny maluszków i 4 dzieci z drugiego oddziału. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 3 (Niedzieliska) stacjonarna forma kształcenia zamieniona została na formę kształcenia zdalnego dla oddziału kl. 6b oraz dwóch uczniów z klasy 5. Na kwarantannie w terminie do 23 października będzie przebywało również kilku nauczycieli z tej szkoły.

Poniżej informacje na temat sytuacji w jaworznickich placówkach oświatowych:

Przedszkole Miejskie nr 12 Integracyjne, ul. Fredry 16 (Podłęże)
Zawieszenie zajęć stacjonarnych w przedszkolu (5 oddziałów) w okresie od 14 października 2020 r. 19 października 2020 r. i przejście na model kształcenia zdalnego.

Przedszkole Miejskie nr 5, ul. 11 Listopada 3 (Podwale)
Zawieszenie zajęć wychowankom wskazanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaworznie w oddziale IV (5-latków) w okresie od 15 października 2020 r. do 19 października 2020 r. oraz wychowankom wskazanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaworznie w oddziale I (3 - 4-latki), oddziale II (3 - 4-latki), oddziale III (4 - 5-latki), oddziale V (5 - 6-latków), oddziale VI (5 - 6-latków) w okresie od 15 października 2020 r. do 17 października 2020 r. i przejście w przedszkolu z kształcenia stacjonarnego na kształcenie zdalne w wyżej wymienionych oddziałach przedszkola.
Jednocześnie informujemy, że dla wychowanków nie wskazanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaworznie zajęcia w przedszkolu prowadzone pozostają w formie stacjonarnej.

Przedszkole Miejskie nr 17, ul. Kościuszki 2A (Szczakowa)
Zawieszenie zajęć w oddziale I (2,5 - 3‑latki) w okresie od 15 października 2020 r. do 17 października 2020 r. i przejście w przedszkolu z kształcenia stacjonarnego na kształcenie zdalne w wyżej wymienionym oddziale oraz na pracy stacjonarnej we wszystkich pozostałych oddziałach.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4, ul. Armii Krajowej 5 (Os. Stałe)
Zawieszenie zajęć w oddziale klasy 1 PG w Technikum nr 4 w okresie od 16 października 2020 r. do 19 października 2020 r. i przejście z kształcenia stacjonarnego na kształcenie zdalne w wyżej wymienionym oddziale oraz na pracy stacjonarnej we wszystkich pozostałych oddziałach.

Szkoła Podstawowa nr 19 w Jaworznie im. Mikołaj Kopernika, ul. Kasztanowa 33 (Jeziorki)
Zawieszenie zajęć stacjonarnych w oddziale klasy 2 oraz w okresie od 16 października 2020 r. do 19 października 2020 r. przejście na model kształcenia hybrydowego.

Przedszkole Miejskie nr 26, ul. Towarowa 61 (Podłęże)
Zawieszenie zajęć w oddziale IV (5‑latki) w okresie od 16 października 2020 r. do 19 października 2020 r. i przejście w przedszkolu z kształcenia stacjonarnego na kształcenie zdalne w wyżej wymienionym oddziale oraz na pracy stacjonarnej we wszystkich pozostałych oddziałach.

Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego jest w stałym kontakcie z dyrektorami placówek oświatowych i jaworznickim Sanepidem, wypełniając zalecenia tej instytucji.

O wszelkich zmianach będziemy informowali na bieżąco.