Nowy (Euro)partner CKP

25 kwietnia 2013, 13:03

Współpraca w zakresie realizacji działań szkoleniowo-doradczych o charakterze proinnowacyjnym oraz wdrażanie innowacji w obszarze szkolnictwa zawodowego to główne założenia umowy zawartej pomiędzy Centrum Kształcenia Praktycznego a firmą Europartner. Nowy współpracownik daje kolejne nadzieje na dalszy rozwój placówki i jeszcze lepszą edukację młodzieży.

Centrum Kształcenia Praktycznego to jedyne w Jaworznie miejsce w pełni wyposażone i przygotowane do nauki zawodu. Podstawowym zadaniem CKP jest kształcenie kadry technicznej potrzebnej na lokalnym rynku pracy, a bardzo ważna jest przy tym współpraca z przedsiębiorstwami działającymi na terenie miasta. Pierwszym partnerem CKP były Zakłady Remontowe Energetyki, od środy - 24 kwietnia 2013 r. - placówka rozpoczęła także oficjalną współpracę z firmą Europartner sp. z o.o.

Reprezentujący spółkę prezes zarządu Wojciech Wasilewski, podpisując umowę z dyrektorem CKP Tomaszem Łakomskim, zobowiązał się m.in do nieodpłatnego udostępniania sprzętu spawalniczego, kosmetycznego i informatycznego do pracowni CKP, a także sfinansowanie kosztów certyfikacji pracowni oraz szkoleń podnoszących kwalifikacje personelu placówki.

- Pozyskanie przez dyrektora Łakomskiego nowego przedsiębiorcy, chcącego ściśle współpracować z CKP, jest kolejną szansą dla jaworznickich uczniów na jeszcze lepszy rozwój zawodowy - podkreśla obecny przy podpisaniu umowy partnerskiej Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek.

Warto przypomnieć, że zadaniem CKP jest umożliwienie jaworznickiej młodzieży, kształconej w szkołach zawodowych, uczestniczenia w zajęciach praktycznych. Warsztaty są prowadzone profesjonalnie przez wykwalifikowaną kadrę w nowoczesnych i dobrze wyposażonych pracowniach. Dzięki posiadanemu oprzyrządowaniu Centrum przygotowane jest do prowadzenia zajęć praktycznych m.in. w branży mechanicznej, elektrotechnicznej, elektronicznej, telekomunikacyjnej oraz informatycznej.

- Kształcenie kadry technicznej jest zadaniem niezmiernie trudnym i złożonym – mówi Tomasz Łakomski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego. - Biorąc pod uwagę sam proces nabywania kwalifikacji zawodowych, dostęp do wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii oraz poziom umiejętności nauczycieli, istotą sprawnego funkcjonowania CKP jest bez wątpienia nawiązywanie współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami i firmami.