Koniec budżetu obywatelskiego?

25 kwietnia 2013, 14:55

Zgodnie z wnioskiem Przewodniczącego RM Pawła Bańkowskiego, głosami radnych klubów: Platforma Obywatelska, Skutecznie dla Jaworzna i Wspólnie dla Jaworzna projekt budżetu obywatelskiego został dzisiaj usunięty z porządku obrad Rady Miejskiej. Stawia to pod znakiem zapytania termin planowanych konsultacji z mieszkańcami oraz ostatecznego wprowadzenia JBO w mieście.

- Budżet obywatelski nie powiedzie się jeśli nie będzie woli Rady Miejskiej dla jego utworzenia - mówiła podczas sesji Ewa Sidełko-Paleczny, Sekretarz Miasta. - Do wczoraj, projekt budżetu nie budził większych wątpliwości, dzisiaj - po miesiącu konsultacji - zdaniem niektórych radnych wymaga gruntownej przebudowy. Szkoda, że zmarnowaliśmy tyle czasu.

Podczas sesji projektu bronili radni klubów Jaworzno Moje Miasto oraz Prawa i Sprawiedliwości, a także sam pomysłodawca budżetu obywatelskiego - Dawid Serafin, niestety większością głosów PO, WdJ i SdJ przygotowana uchwała została wycofana z dzisiejszego porządku obrad. Nie wiadomo na razie kiedy radni zdecydują się powrócić do dyskusji nad projektem, pewne jest natomiast, że nie uda się zrealizować w planowanym terminie konsultacji w poszczególnych dzielnicach miasta, a tym samym odroczony zostanie proces naboru wniosków dotyczących inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego.