11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2020, 14:27

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

102 lata temu Polska wróciła na mapę Europy po 123 latach niewoli. Ze względu na wprowadzony w kraju stan epidemii scenariusz tegorocznych uroczystości 11 Listopada będzie dostosowany do obowiązujących zaleceń.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

• godz. 9.00 - Msza Św. w intencji Mieszkańców i Ojczyzny w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny

Wybierając się do kościoła, pamiętajmy, że także w tym dniu ilość osób uczestnicząca we Mszy Św. musi być zgodna z wytycznymi władz państwowych. Zachowajmy dystans, zasłońmy nos i usta.

Po Mszy Św. nie przewiduje się uroczystości przy Pomniku Niepodległości oraz innych wydarzeń kulturalnych. Przedstawiciele miasta złożą symboliczną wiązankę kwiatów w imieniu wszystkich mieszkańców.

Prosimy szkoły, zakłady pracy, organizacje i instytucje, aby w dniu Narodowego Święta Niepodległości nie wyznaczać do udziału we Mszy Świętej pocztów sztandarowych oraz delegacji do składania kwiatów pod pomnikiem.

Zachęcamy do włączenia się w obchody Narodowego Święta Niepodległości poprzez wywieszenie biało-czerwonych flag.